Blog

Nowy sklep – nowy początek!

Za nami dwa lata z Colorico, dwa lata wzlotów i upadków, sukcesów i porażek. Dwa lata niezłej szkoły biznesu i życia… Bywały bardzo trudne dni, dni a nawet miesiące, pełne zwątpienia, zniechęcenia, wątpliwości, nie wszystko szło zgodnie z planem… Córcia chorowała, maszyna nie chciała współpracować, igły się łamały, nici rwały, nawet internety nie chciały z nami współpracować, wujek G. wymusił na nas totalną rewolucję. Dlatego potupaliśmy nóżką, powkurzaliśmy się, poleciało nawet kilka łez, a potem pokornie, spokojnie zabraliśmy się do pracy. Zorganizowaliśmy przeprowadzkę sklepu na inny serwer, stworzyliśmy nowe opisy, nowe zdjęcia  i OTO JESTEŚMY 🙂colorico logo na str - Nowy sklep - nowy początek!

Dziękujemy, że przetrwaliście z nami to trzęsienie ziemi, że cały czas możemy na Was liczyć, wiadomości od Was dodają nam sił. Ciepłe słowa, które słyszymy, Wasze opinie o powstających w naszej pracowni pościelach dodają nam skrzydeł. Gdy po raz kolejny otwieramy wiadomość, a tam „Pani Asiu, ta pościel jest zachwycająca, piękniejsza niż na zdjęciach” czujemy, że możemy góry przenosić. Dlatego uroczyście obiecujemy, tworzyć dla Was jeszcze piękniejsze rzeczy, szukać jeszcze wspanialszych koronek i jeszcze częściej pojawiać się na targach, bo te spotkania z Wami na żywo, są tym co kochamy najbardziej <3

Chcemy, by Colorico rozwijało się z Wami i dla Was, dlatego jeżeli macie jakiekolwiek sugestie, pomysły, chcecie byśmy wprowadzili coś do naszej oferty, piszcie, dzwońcie – czekamy 🙂

Wiosenne nowości!!! Folkowe lale:)

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, dni są dłuższe, słoneczko coraz mocniej grzeje, tylko patrzeć jak zazieleni się wszystko wkoło. W Colorico także wiosna, a co za tym idzie wiele wiosennych nowości:)
Jak już wiecie, fascynuje mnie folklor, tradycyjna sztuka ludowa, niejednokrotnie wspominałam, że nasze pościele powstają własnie z miłości do tradycji… Tym razem postanowiłam pójść krok dalej, wprowadzić do sklepu odrobinę koloru. Poprosiłam zaprzyjaźnioną graficzkę, by namalowała dla mnie ludowe lale i konie. Efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania, tak właśnie powstała zupełnie nowa kolekcja, która wnosi do naszej oferty, nie tylko wyżej wspomnianą odrobinę koloru, a całą paletę barw.
Poznajcie proszę nasze folkowe poducho – lale:
lowiczanka mazowszak lalki regionalne colorco - Wiosenne nowości!!! Folkowe lale:) kujawianka kujawiak lalki regionalne colorco - Wiosenne nowości!!! Folkowe lale:) krakowianka krakowiak lalki regionalne colorco - Wiosenne nowości!!! Folkowe lale:) kaszubka kaszub lalki regionalne colorico - Wiosenne nowości!!! Folkowe lale:) goralka goral lalki regionalne colorico - Wiosenne nowości!!! Folkowe lale:)

Księżniczka Żabcia we własnej osobie:)

W tym tygodniu do pracowni Colorico zawitała niesamowita postać- księżniczka Żabcia.Jak przystało na księżniczkę roztaczała wokół siebie aurę tajemniczości. Eleganckim powabem zachwyciła wszystkich…
Tylko księcia brak… Kto pocałuję Żabkę w łapkę?kocyk minky zaba dla dziewczynki colorico 2 - Księżniczka Żabcia we własnej osobie:) kocyk minky zaba dla dziewczynki colorico 3 - Księżniczka Żabcia we własnej osobie:) kocyk minky zaba dla dziewczynki colorico 4 - Księżniczka Żabcia we własnej osobie:) kocyk minky zaba dla dziewczynki colorico 5 - Księżniczka Żabcia we własnej osobie:) kocyk minky zaba dla dziewczynki colorico 6 - Księżniczka Żabcia we własnej osobie:) kocyk minky zaba dla dziewczynki colorico 7 - Księżniczka Żabcia we własnej osobie:)

Pościel z haftowaną falbanką…

Bardzo, bardzo długo nie pisaliśmy o pościelach, co wcale nie oznacza, że ich nie szyliśmy. Wręcz przeciwnie, w naszej pracowni powstało wiele wspaniałych kompletów. Często nowe wzory powstają dzięki Wam, tak było i tym razem. Jedna z naszych stałych klientek, podsunęła nam wspaniały pomysł zamawiając pościel z różową różą oraz haftowaną falbanką. Początkowo nie byłam przekonana do tego pomysłu – wydawało mi się, że będzie zbyt zdobnie. Lecz gdy tylko haftowany materiał zaczął przybierać postać pościeli, moim oczom ukazało się prawdziwe cudo.  W zamówieniu  był jeszcze jeden nowatorki element – poduszka „jaś”. Pani Mariola miała doskonały pomysł, ten komplet pościeli wyszedł wyjątkowo pięknie, wręcz zachwycająco. Dziękujemy za inspirację:)

posciel roza haftowana falbanka colorico 1 - Pościel z haftowaną falbanką...

posciel roza haftowana falbanka colorico 2 - Pościel z haftowaną falbanką...

posciel roza haftowana falbanka colorico 3 - Pościel z haftowaną falbanką...

posciel roza haftowana falbanka colorico 4 - Pościel z haftowaną falbanką...

posciel roza haftowana falbanka colorico 5 - Pościel z haftowaną falbanką...

posciel roza haftowana falbanka colorico 6 - Pościel z haftowaną falbanką...

 

Wystrzałowy kocyk, dla wystrzałowych chłopaków:)

Wystrzałowy kocyk, inny niż zwykle – bo większy (100×150 cm), w komplecie z podusią.Z jednej strony jak zwykle zniewalająco milutki minky z drugiej bawełna 100%. Mamy nadzieje, że śpiąc pod tym kocykiem, mali odkrywcy będą śnić o odkrywaniu kosmosu 🙂

kocyk dla chlopca minky rakieta kosmos colirico 1 - Wystrzałowy kocyk, dla wystrzałowych chłopaków:) kocyk dla chlopca minky rakieta kosmos colirico 2 - Wystrzałowy kocyk, dla wystrzałowych chłopaków:) kocyk dla chlopca minky rakieta kosmos colirico 3 - Wystrzałowy kocyk, dla wystrzałowych chłopaków:)

kocyk dla chlopca minky rakieta kosmos colirico 4 - Wystrzałowy kocyk, dla wystrzałowych chłopaków:)

 

Z drogi śledzie, straż pożarna jedzie!

Miałam się chwalić, więc się chwalę:) Przed świętami w  pracowni Colorico powstała pierwsza poduszka. Do uszycia jej zainspirowała mnie Pani Wioleta – mama dwóch cudownych przystojniaków. Zobaczcie sami co z tego wyszło 🙂

IMG 20131230 150900 - Z drogi śledzie, straż pożarna jedzie!

IMGP9891 - Z drogi śledzie, straż pożarna jedzie!

Nadrabiamy zaległości.

Wiem, wiem… Miałam pisać częściej… A tu nic 🙁 Nieładnie, oj nieładnie…
Na swoje usprawiedliwienie mogę napisać tylko jedno słowo: GRUDZIEŃ
W tym, a właściwie już w zeszłym roku słowo grudzień stało się dla mnie synonimem twórczej karuzeli. Wsiadłam na nią dwa tygodnie przed Mikołajkami i zsiadłam dopiero w Wigilię. To wszystko Wasza zasługa, to własnie dzięki Wam do pracowni Colorico codziennie napływały nowe zlecenia. Wiele zleceń… Jak zwykle wiele wyzwań… Wspaniale 🙂 A teraz przesyłacie te wszystkie cudowne słowa, komplementy i zdjęcia uśmiechniętych maluszków, ściskających uszyte przeze mnie rzeczy. Dziękuję:)
Aby nadrobić zaległości i pochwalić się tym co dzięki Waszym inspiracjom stworzyłam w pracowni Colorico, uroczyście obiecuję codziennie wieczorem wrzucać uszyte i wyhaftowane w świątecznym okresie cudowności.
Zaczynamy od pewnej szalonej gromadki 🙂
jez przytulanka colorico 9 - Nadrabiamy zaległości.
Żeby było ciekawiej, dodam, że jeden z przedstawionych osobników wyemigrował do Holandii, inny (który nie załapał się na rodzinne zdjęcie) zadomowił się już w Irlandii. Jeżyki są bardzo ciekawe świata i chętnie odwiedzają nowe miejsca. Już niedługo pokażę Wam jak daleko mogą zawędrować na swoich krótkich łapkach (a czasem na gapę w czyimś plecaku lub walizce)! 🙂

Baletnica :)

Dla pewnej małej, ślicznej blondyneczki powstał kocyk z baletnicą:)

IMGP9113 - Baletnica :)

IMGP9138 - Baletnica :)

Wyzwania, to kocham najbardziej!

Muszę przyznać, że nie przestajecie mnie zaskakiwać. Do mojej pracowni napływają coraz ciekawsze zamówienia, stawiacie przede mną wspaniałe wyzwania. Jestem Wam za to ogromnie wdzięczna:) Dzięki Wam codziennie rano z niecierpliwością zaglądam na maila, gdzie czekają na mnie nowe zamówienia – nowe wyzwania:)
W tym tygodniu w naszej pracowni powstały dwa słodziaszne jeżyki.
Jeden z nich to dziewczynka, dla dziewczynki – małej, słodkiej Misi której wielką pasją są motocykle.jez przytulanka colorico 7 - Wyzwania, to kocham najbardziej!
Drugi to chłopiec, a właściwie mężczyzna – sympatyczny Dziadek Bo dla maleńkiej wnusi Hani.jez przytulanka colorico 8 - Wyzwania, to kocham najbardziej!
Ciekawe czym mnie zaskoczycie w tym tygodniu… Już nie mogę się doczekać!
Ps. Mamy już trzy zęby! I czwarty tuż, tuż 😉

Czy Piotruś Pan latał samolotem?

Dosyć długo mnie tu nie było… Ponad tydzień… A to wszystko dlatego, że  pilnie się  uczyłam i zdobywałam nowe umiejętności 🙂 Czasem myślę, że pomimo wielu oczywistych wad, dorosłość ma również swoje plusy. Jednym z nich jest fakt, że możemy sobie wybierać czego pragniemy się nauczyć, jaką wiedzę zdobyć. Ja w tym tygodniu nauczyłam się wykonywać aplikacje – rzecz pozornie prosta… Lecz musiałam się porządnie na główkować, by ogarnąć temat, szczególnie, że na trening miałam tylko wieczory. W ciągu dnia toczyłyśmy z córcią walkę z ząbkowaniem 😉
Zamówienie było wyjątkowe (jak każde, nad którym pracuję w Colorico), bo i nowy właściciel kocyka jest wyjątkowy. Ciekawe czy kiedyś zostanie pilotem?
Oto efekt mojej pracy!

kocyk minky samolot colorico 1 - Czy Piotruś Pan latał samolotem?

kocyk minky samolot colorico 2 - Czy Piotruś Pan latał samolotem?

 

kocyk minky samolot colorico 4 - Czy Piotruś Pan latał samolotem?

Jeżowo mi…

W zeszłym tygodniu  królowały w naszej pracowni kocyki Minky i Kot Dżentelmen, natomiast w tym zdecydowanie rządzą jeże. Oto dwa uszyte na specjalne zamówienie:)

jez przytulanka colorico 5 - Jeżowo mi...

jez przytulanka colorico 6 - Jeżowo mi...

Kocyk Miłosza:)

Przed Wami pierwszy kocyk Colorico uszyty na specjalne zamówienie. W komplecie do kocyka milutka poduszka. Chyba wyszedł bardzo fajnie, jak uważacie?

 kocyk minky kot gentelman colorico 1 - Kocyk Miłosza:)

kocyk minky kot gentelman colorico 2 - Kocyk Miłosza:)

kocyk minky kot gentelman colorico 3 - Kocyk Miłosza:)

kocyk minky kot gentelman colorico 4 - Kocyk Miłosza:)

kocyk minky kot gentelman colorico 5 - Kocyk Miłosza:)

Wyniki Jesiennego Konkursu!

Mamy ogromny zaszczyt ogłosić, że zwycięzcą naszego Konkursu Jesiennego zostaje Staszek i jego „Wesołe kasztanki”! Gratulujemy i przypominamy, że do zwycięzcy trafia żółto – zielony kocyk minky z domkiem. Natomiast do dziewczynek, których prace wywołały nasz zachwyt, trafi mała niespodzianka:) Brawo!!!!

Wesołe Kasztanki - Wyniki Jesiennego Konkursu!

 

Jesienny konkurs!

Mamy dla Was niesamowity jesienny KONKURS! Ponieważ pogoda za oknem zdecydowanie zaprasza do spacerów, my zachęcamy Was do zbierania darów jesieni.

563148 419725344793721 970223280 n - Jesienny konkurs!

Stwórzcie z nich jesienne ludziki i prześlijcie ich zdjęcia na adres colorico@g.pl Opublikujemy wszystkie nadesłane prace w specjalnym konkursowym albumie na naszej facebookowej stronie. Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, której zdjęcie zbierze najwięcej Waszych polubień. Do zwycięzcy trafi żółto – zielony kocyk! kocyk minky colorico 3 - Jesienny konkurs!

Na Wasze prace czekamy do środy, a głosowanie potrwa do przyszłego piątku, wtedy też poznamy zwycięzcę. Zapraszamy:)

Wielka premiera!

Dziś mamy dla Was od dawna zapowiadaną premierę. Pragniemy zaprezentować absolutnie milutkie i cieplutkie, haftowane kocyki Colorico.
Jak wszyscy, my również czujemy zbliżającą się wielkimi krokami zimę. W związku z tym, postanowiliśmy uszyć coś, co umili naszym pociechom ten mroźny czas. Jak zwykle inspiracją do ich uszycia była dla mnie moja mała córeczka. Szukałam dla niej milutkiego kocyka i choć jest ich na rynku bardzo dużo, to jak zwykle nie mogłam znaleźć tego jednego, jedynego… Chciałam, by był niepowtarzalny i absolutnie wyjątkowy. Nieustannie napotykałam się na te same wzory, które w żaden sposób nie oddawały charakteru, ani zainteresowań mojej rocznej kruszynki. Ona uwielbia koty! Szczerze mówiąc, wszystkie czworonogi są od pewnego czasu nazywane są przez nią kotami, co spotyka się z ogromnym oburzeniem naszego jamnika. W ten własnie sposób, powstał czerwono – zielony kocyk, z haftowanym kotem – dżentelmenem.
kocyk minky colorico 1 - Wielka premiera!
Kocyki  są dwustronne, uszyte z najwyższej jakości materiałów, z jednej strony delikatny i milutki polar minky, a z drugiej strony kolorowa bawełna 100% ozdobiona wesołym haftem.
kocyk minky colorico 2 - Wielka premiera!
Dzięki wszytemu wypełnieniu są wprost idealne na chłodną jesień i mroźną zimę.
Jak opowiadają nam rodzice, których dzieci sypiają już pod naszymi kocykami, posiadają one magiczną moc… Kocyki są tak milutkie, że nawet największe, małe wiercipiętki nie wykopują się spod nich i przesypiają całą drzemkę cieplutko wtulone w aksamitny polarek.
Na dobry początek przygotowaliśmy dla Was trzy wesołe wzory.
Pierwszy z nich to żółto – zielony kocyk z domkiem jak z dziecięcego obrazka.kocyk minky colorico 3 - Wielka premiera!
Drugi jest czerwono – zielony, stworzony z myślą o małych wielbicielach mięciutkich kociaków.kocyk minky kot gentelmen colorico 1 - Wielka premiera!
Trzeci idealny dla małego marzyciela, podróżnika – czerwono – granatowy kocyk, po którym wesoło stuka lokomotywa.
kocyk minky lokomotywa colorico 1 - Wielka premiera!
Tak jak wszystkie nasze produkty, również kocyki mogą zostać spersonalizowane. Możemy wyhaftować imię małego właściciela lub np. fragment ulubionej kołysanki.
A czym interesują się Wasze pociechy? Lubią koty, drzewa, samoloty? Napisz, a wyhaftujemy dla Was wymarzony wzór!

Zwyciężczyni konkursu:)

Mamy ogromny zaszczyt przedstawić Wam zwyciężczynię naszego konkursu. To właśnie Weronisia wymyśliła imię dla jeża, dzięki niej mogliśmy przedstawić Tuptusia!
Do zwyciężczyni, jako konkursowa nagroda potuptała Jeżynka.
Jak napisała nam mama Weronisi, dziewczyny bardzo się zaprzyjaźniły, Weronisia Jeżynkę tuli, głaszcze, wspólnie śpią i zajadają się jeżowym przysmakiem – czyli jabłkami.
Oby wszystkie nasze jeżyki trafiły do tak przyjaznych domów:)
Jeżulka - Zwyciężczyni konkursu:)

Nasze pościele od A do Z.

Jeżeli poszukujesz oryginalnej, eleganckiej i wyjątkowej pościeli, nawiązującej stylistycznie do tych pochodzących z babcinego kufra, zdobionych tradycyjnym ludowym haftem, koronką oraz falbanką zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

posciel lozeczka haft kujawski niebieska colorico 4 - Nasze pościele od A do Z.

Pościele tworzone w naszej pracowni szyte są z najwyższej jakości bawełny produkowanej w polskich tkalniach,  wszystkie wykorzystywane przez nas tkaniny oraz nici posiadają certyfikaty  bezpieczeństwa Oeko-Tex,  co czyni je bezpiecznymi dla delikatnej dziecięcej skóry.

Cechą charakterystyczną produktów Colorico są detale. To właśnie one przykuwają uwagę, świadczą o starannym wykonaniu. Projektując moje pościele starałam się, by wszystkie wzory były jak najbardziej dopracowane, każda najmniejsza niteczka miała swoje dokładnie określone miejsce, a koronka, falbanka oraz wzór haftu harmonijnie ze sobą współgrały.

posciel lozeczka haft kujawski rozowa colorico 2 - Nasze pościele od A do Z.

Każda pościel Colorico, tworzona jest z myślą o indywidualnych odbiorcach. Aby stała się jedyną, niepowtarzalną pamiątką, oferujemy klientom możliwość jej spersonalizowania. Na Twoje życzenie możemy wyhaftować, imię, monogram, metryczkę lub krótkie życzenia.

posciel biała haftowana monogram colorico 1 - Nasze pościele od A do Z.

Eleganckim dopełnieniem naszych produktów jest opakowanie. Każdy sprzedawany przez nas komplet owijany jest w delikatną bibułę oraz pakowany w wyjątkowe, sygnowane logotypem Colorico pudełko.

pudelko posciel colorico - Nasze pościele od A do Z.

Te wszystkie elementy czynią naszą pościel niebanalnym, eleganckim prezentem gotowym do wręczenia ukochanemu maleństwu.

Jesienią zaproś jeża:)

Jesień to czas kiedy dzikie zwierzęta szukają schronienia przed nadchodzącą mroźną zimą.

z10696597Q - Jesienią zaproś jeża:)

Nasze jeże również szukają nowych domków. By zachęcić was do adopcji postanowiły troszkę o sobie opowiedzieć.
Brzuszek jeża  zdobi misterny haft wykonywany na zamówienie.
Jeże uszyte są z bardzo puszystego, przyjemnego w dotyku materiału posiadającego certyfikaty bezpieczeństwa dla dzieci. Brzuszek oraz łapki wykonane są z tkanin o rożnych fakturach,  doskonale stymulujących rozwój malucha.
Wszystkie przytulanki tworzone są ręcznie, każda .według sugestii klienta co sprawia, że są one wyjątkową zabawką dla Twojej pociechy.
Możliwość spersonalizowania każdej maskotki czyni z niej doskonały prezent na każdą okazję.jez przytulanka colorico 4 - Jesienią zaproś jeża:)

Kolory, kolorowe:)

Dotarły dziś do naszej pracowni nowe, kolorowe nici. Dla mnie każda dostawa jest zawsze wielką niespodzianką, bo pomimo tego, że sama je wybieram z wzorników, długo się waham, analizuje, dopasowuje do kolorów, które już posiadam. To nigdy do końca nie wiem jak będą wyglądały całe szpule na żywo i jaki haft uda się z nich stworzyć…

nici kolory haft colorico - Kolory, kolorowe:)

Nowe kolory są źródłem wielu pomysłów… Oczyma wyobraźni widzę nowe, wielokolorowe projekty, niektóre słodkie i pastelowe, inne żywe i wesołe. W nowej kolekcji znajdą się również wzory nawiązujące do poszczególnych regionów polski. A dla Was jakie hafty wyczarować?